0

תזונה נכונה לחיות מחמד

אבות מזון

פחמימות: מקור האנרגיה הראשוני של הגוף, חשובים לתהליך הפקת האנרגיה. הסוכרים אחראים ליצירת תאי הגוף.

שומנים: מורכבים מחומצות שומן, משמשים כמקור אנרגיה ומאגר אנרגיה בגוף, הם משמשים לבנייה של קרום התא. הגוף יכול לפרק שומנים בהעדר סוכר על מנת להפיק אנרגיה. השומן שבגוף מסייע בחילוף חומרים בגוף, כמו כן רקמות השומן מרפדות ומגנות על האברים הפנימיים.

חלבונים: המורכבים מחומצות אמינו משמשים חומר גלם לבניית תאי הגוף. מהווים מקור אנרגיה בהעדר פחמימות ושומנים. לחומצות האמינו תפקידים שונים במערכות הגוף. האנזימים מאיצים תהליכים ביולוגיים, תנועת שרירים ופועלים היטב בסביבה חומצית בקיבה.

ויטמינים: מולקולות שאין הגוף יכול לייצר בעצמו וחיוניים לתפקוד תקין. תפקידם העיקרי בזירוז חילוף החומרים בגוף. ישנם ויטמינים המסיסים במים וויטמינים המסיסים בשומן.

מינרלים: תרכובות הנחוצות לשמירת רמה מאוזנת של הסביבה הטבעית בגוף; יונים של מינרלים שומרים על לחץ אוסמוטי, על רמת חומציות תקינה ועל איזון ותגובתיות תקינים ברקמות, כולל גם רקמת הדם. הם נחוצים לפעילות העצבים, קרישת דם, ועוד.

ויטמינים ומינרלים משתתפים בתהליכים חיוניים בגוף כגון פירוק אנרגיה ממזון, מסייעים בתהליך העיכול, גדילה והתפתחות, חילוף חומרים, תיפקוד מערכת העצבים. משתתפים בבניית כדוריות הדם וההורמונים בגוף.

חומציות
גוף בעל החיים שואף באופן טבעי מתמיד לאיזון החומציות. כאשר האיזון מופר מתחילות להופיע בעיות בריאותיות. הדם בגוף צריך להיות מעט בסיסי (7.35 – 7.45). מעל או מתחת לתחום זה משמעו מצב של מחלה. תזונה בלתי מאוזנת, המכילה מזונות יוצרי חומציות רבים מייצרים עומס על הגוף המנסה לשמר PH מאוזן. לצורך האיזון הגוף עשוי להשתמש במינרלים מתוך מאגרי הגוף כגון נתרן, אשלגן, מגנזיום וסידן, וכתוצאה מכך לחשוף עצמו למחלות. המינרלים הללו נלקחים מאיברים חיוניים ומהעצמות על מנת לסתור ולנטרל את החומצה. עומס זה עשוי לגרום לנזק מצטבר לגוף, שלעיתים מתגלה רק לאחר שנים.

מדד סוכר
המדד הגליקמי, מציין את היכולת והמהירות של מזון מסוים להעלות את רמת הסוכר בדם. חשוב לבחור פחמימות שלהן ערך גליקמי נמוך מ 55 המצביע על כך שהן מייצרות תנודה נמוכה ברמות הגלוקוזה והאינסולין בדם. ערך גליקמי נמוך מפחית את הסיכון לחלות בסוכרת במחלות לב, חשוב ביותר לשמירה על תחושת שובע וכוח פיזי לאורך זמן.

ועוד...

  • תהליכי בישול
  • איכות מרכיבי המזון
  • ריפוי עצמי של הגוף
  • כלבים רגילים לעומת כלבי עבודה
  • לחשוב פשוט לחשוב טבעי

לסיכום...

בריאות מושלמת מבוססת על חוק הטבע שלפיו, השלם מורכב מסך חלקים עצמאיים ונפרדים. כאשר חלק אחד אינו פועל כהלכה הוא משפיע על כל שאר החלקים בגופה של חיית המחמד. עיקרון הבריאות המושלמת טוען כי בריאות משמעה לא רק לא להיות חולה וכי בריאות טובה היא תהליך מתמשך. התאים בגופה של חיית המחמד מתחלפים באופן טבעי ולכן חומרים מזיקים או העדרם של חומרי בנייה יסודיים בגוף עלולים להוביל ליצירת תאים פגומים ולתפקוד לקוי ובהמשך לבריאות לקויה. כאשר מחלות ומצבים כרוניים נוצרים ניתן ליישם את עקרונות הבריאות המושלמת. על פי גישה זו, סימפטום נחשב להודעה מקדימה שמשהו אינו כשורה, הוא מנחה ומסמן לנו להתבונן מתחת לפני השטח במטרה למצוא את שורש הבעיה.

x

#{title}

#{text}

#{price}