0

שיעור 1 תזונה של כלבים

לקוחות יקרים הינכם מוזמנים לצפות במאמרים בנושא תזונת כלבים.

במאמר הנוכחי, תוכלו ללמוד על הפיזיולוגיה המיוחדת של הכלב והחתול, אשר מכתיבה את הרכב התזונה הנדרש, לגידול כלב/חתול בריא ומאריך חיים.

אנו מבטיחים שמידי תקופה, נוסיף מאמר נוסף בנושא תזונה, כדי שנקיף את כל המידע הקיים בנושא.

נשתדל, שהמאמרים יכללו את כל המידע הנדרש כדי שתוכלו לבחור את המזון הנכון לחיית המחמד שלכם, מתוך ידיעה והבנה מלאה.

אם צצות שאלות אתם מוזמנים לפנות אלינו בדף הפייסבוק או בטלפון

קריאה מהנה

 

1.מבוא לתזונה- הצרכים התזונתיים של הכלב:

כלב כידוע מקורו בזאבים, הזאבים הם טורפים, כלומר התזונה שלהם מבוססת על בשר!.

בשר מורכב בעיקרו מחלבון וכמובן שומן.

במהלך שנות האבולוציה של כלב הבית, גילינו שהכלב יודע להסתגל לסביבתנו ולאכול גם מאכלים אחרים, דגנים, שמהווים מקור לפחממות, לכולנו יש כלבים שמתים על הסנדוויץ של הילד או העוגה של השכנה, אבל נשאלת השאלה האם הם צריכים לאכול את הסנדוויץ?


מבחינה אנטומית ופיזיולוגית-

לכלב יש שיניים של טורפים, השיניים הטוחנות של הכלב אינן שטוחות אלא משוננות, כלומר לא מסוגל לשבור ולגרוס זרעים ודגנים, כן מסוגל לקרוע ולפרק מצויין בשר.

כמו כן הכלב לא מפריש ברוק אנזים שחיוני לפירוק דגנים (עמילאז), עמילאז מצוי ברוק של צימחונים (מעלי גירה, מכרסמים וכו') ואומביבורים שזה אוכלי כל, כמונו.

מערכת העיכול- הקיבה של הכלבים מאוד חומצית, עוזר לפירוק הבשר ולהריגת הבקטריות שמצויות בבשר רקוב. המעיים לא ארוכים, מהווים בערך עד פי שש מאורך הגוף, מאפיין של טורפים.

האנזים עמילאז (מפרק פחממות, דגנים)- אומנם לא מופרש ברוק הכלב, אבל כן מופרש למעיים, מקורו בלבלב, ככל שהכלב יאכל יותר דגנים, הלבלב יעבוד קשה יותר, כמובן עד גבול מסויים. במזונות המסחריים, העשירים בדגנים (רוב המזונות), הכלב יכול לעכל, הכי הרבה, 40% מהדגנים, וגם אז לא בהכרח יצליח לספוג ולנצל את הנוטריינטים שבתוכם (כלומר לפחות 60% מהדגנים שבמזון, לא מנוצלים ויוצאים בצואה). כמו כן יש קשר בין תזונה עשירה מידי בדגנים ופחממות לבין דלקות לבלב!!

אנרגיה זמינה לפעולה: שרירים דורשים אנרגיה לפעולתם, מקור האנרגיה האידיאלי לכלב, הוא שומן!! לפעילות של שניות כמו קפיצה אחת, הכלב ינצל את הפחממות הזמינות (סוכר), אולם בפעילות ארוכה יותר הכלב ינצל את השומן. השומן נותן פי שתיים אנרגיה, וגוף הכלב מעדיף לאגור אותו כמקור אנרגיה.

חתולים: כל מה שנכתב פה נכון גם לחתולים, רק שהם שייכים למשפחת החתוליים (אריות, נמרים ועוד) וסייג נוסף, שחתולים חייבים לאכול בשר, הם לא יכולים להשלים את רכיבי המזון החיוניים מהצומח (חוסר בטאורין).

 

לסיכום: טורפים כמו זאבים וחתוליים, כשהטרף שלהם קטן, כמו ארנבות, או עכברים, טורפים את הטרף במלואו ולמעשה גם את תוכן מערכת העיכול שלו, כלומר נחשפים לדגנים שאכל הטרף וכבר טחן את הדגנים בשבילם. וכאן נכנס תפקיד העמילאז שמקורו בלבלב, כדי לפרק את מעט הדגנים שמקורם בטרף. אם יש טרף גדול, הם יפרקו את מערכת העיכול ולא יוכלו את התוכן שלה.

 

שורה תחתונה: תדמיינו עכבר מורכב מעור (שכבה עשירה בחומצות שומן), משרירים (הרבה חלבון), איברים פנימיים- לב, כליות, ראות (חלבונים ושומנים) ומערכת עיכול (בתוכה: פירות ודגנים- פחממות). זה ההרכב האידיאלי למזון של הכלב והחתול שלנו. מרכיב עיקרי: חלבון איכותי מן החי, מרכיב שני פירות ודגנים(בעלי נעכלות גבוהה) מרכיב שלישי שומן ותוספת של ויטמנים ומינרלים במקרה שהרכב המזון לא מספק אותם.

  

 

ווילד-פט, מזון וציוד מקצועי לכלבים וחתולים בעמק חפר בת חפר.
להזמנות - דורון 052-8986664

אתר wildpet.co.il הינו אתר קניות מקוון המשמש כחנות אינטרנט.
האתר מופעל על ידי חברת ווילד פט הממוקמת בעמק חפר.

אחריות:
כל המוצרים והשירותים המוצעים למשתמש לרכישה באתר הינם כפי שהם.
תמונות המוצרים המוצגות באתר הינן להמחשה בלבד ואינן מחייבות. ידוע למשתמש כי יתכנו הבדלים ושינויים בין מראה המוצר בתמונה לבין המראה במציאות.
על המשתמש חלה האחריות לוודא את התאמת המוצר לצרכיו ו/או להתייעץ עם מומחה רלוונטי.
ווילד פט לא תישא בכל אחריות להתאמתם לצרכי המשתמש ו/או למטרותיו.
המשתמש מצהיר בזה, כי ידוע לו ש ווילד פט אינה אחראית לכל שימוש שהוא עושה, בין במישרין בין בעקיפין, במוצרים ו/או בשירותים שיסופקו באמצעות ווילד פט וכי אחראי באופן בלעדי ומלא לכל שימוש שהוא עושה בהם.
השימוש באתר וביצוע הרכישה הינו מגיל 16
ווילד פט לא תעשה כל שימוש ולא תעביר את פרטי המשתמשים לצד ג כלשהו

אספקה ומשלוח:
המשלוח נעשה באמצעות חברת שליחים לכל מקום בארץ באמצעות חברת שליחים אלא אם צויין אחרת.
מועדי האספקה המצוינים באתר מסתמכים על תקנון חברת השליחים ועל אחריותה .
חברת ווילד פט שמה דגש על איכות המוצרים, אספקה יעילה מהירה ובמחירים תחרותיים.
מחיר המשלוח הוא קבוע לכל רחבי הארץ.
הפריטים המוצגים באתר יסופקו עד 4 ימי עבודה מיום ההזמנה אלא אם מצוין אחרת.

זכות ביטול עסקה והחלפת מוצר פגום:
הצרכן רשאי לבטל את העסקה בכתב תוך 14 ימים מיום קבלת המוצר או קבלת מסמך פרטי העסקה לפי המאוחר.
בעת ביטול עסקה על ידי הצרכן. ישלם הצרכן 5% מערך המוצר או 100 ₪ לפי הנמוך מבניהם ולא תחול במקרים הבאים כקבוע בתקנות : רשלנות או זדון של הצרכן ,כח עליון ,שימוש בניגוד להוראות היצרן
פריטים אשר נפגמו במשלוח יוחלפו על ידנו בפריט זהה ללא כל תמורה, כאשר המשלוח יעשה על ידנו ללא כל תמורה מיד עם הגעת הפריט הפגום .
פריט שימצא לא תקין , יתוקן או יוחלף בפריט זהה חדש .הוצאות המשלוח של הפריט הבלתי תקין יחולו על הלקוח והחזרתו אל הלקוח לא תחויב בדמי משלוח.

קנייה:
המחירים באתר כוללים מע"מ כחוק ולמשתמש תונפק חשבונית מס.
התשלום מתבצע באמצעות כרטיסי אשראי, כאשר פרטי כרטיס האשראי מועברים באמצעות שרת מאובטח. באתר רשאי לרכוש כל אדם המחזיק כרטיס אשראי בר תוקף , אשר הונפק בישראל או תאגיד רשום בישראל.
על מנת להשלים את הקנייה על הלקוח למסור את פרטיו האישיים: שם , שם חברה מס תעודת זהות או ח.פ כתובתו כתובת הדוא"ל ומספר כרטיס האשראי שברשותו. אנו זקוקים לפרטים אלו כדי להשלים את הליך הקנייה לצורך משלוח הפריטים וחיוב כרטיס האשראי. ווילד פט מתחייבים שלא להעבירם לצד שלישי, להוציא חברת האשראי . ווילד פט תשמש במידע לצורכי מימוש הצעתו והזמנתו של הלקוח ממנה ולצורך עדכון הלקוח במוצרים חדשים ובעדכונים העשויים לעניין הלקוח.

מוצרים :
אנו שומרים על זכותנו לגרוע ו/או להוסיף מוצר ו/או מוצרים ו/או שירות ו/או שירותים מהאתר ו/או לשנות האתר
ו/או תוכנו ו/או המחירים ו/או התנאים המופיעים בו בכל עת ללא כל התראה מוקדמת. הלקוח מצהיר בזאת, כי קרא את תקנון האתר והיינו מודע לתקנון האתר וכי לא תהיה לו או למי מטעמו כל טענה או תביעה כנגד ווילד פט ו/או עובדיה ו/או מפעילי האתר והוא פוטר אותם מכל אחריות לכל נזק שיגרם, במישרין או בעקיפין, בגין מוצר ו/או שירות לרבות מחמת איכותו, טיבו, השימוש בו איחורים באספקה.

סמכות שיפוט:
סמכות השיפוט בכל עניין ומחלוקת תהיה נתונה לבית המשפט בכל אחת מערי המחוז של בתי המשפט:
תל אביב , חיפה, נצרת ,באר שבע וירושלים .

אנו נשמח לקבל משוב , חיובי או שלילי על מנת שנוכל להתאים את עצמנו לדרישותיכם.

כתובת: ת.ד. 819 בת חפר מיקוד 42842.

x

#{title}

#{text}

#{price}