0

גזעי כלבים
 ברגר פיקרד - מאפייני הגזע
 מקור הגזע: צרפת
קבוצה: רועים
גובה:    זכרים - 60-65 ס׳׳מ
נקבות - 55-60 ס׳׳מ            
משקל:  זכרים - 23-32 ק׳׳ג, נקבות - 23-32 ק׳׳ג            
 
תוכלת חיים: 12-14 שנים
 
Fawn / Brindle   :צבע שיער
 
ארגונים בינלאומיים המכירים בגזע:
FCI, ARBA, UKC,CKC, NCA, AKC
                                  
נחשב לכלב הרועה הצרפתי העתיק ביותר, הובא לצרפת במאה התשיעית על ידי הפרנקים. חלק מהמומחים מתעקשים שגזע זה קשור משפחתית לגזעים ידועים כמו בריארד ובוסרון, בעוד שאחרים מאמינים כי הוא חולק מוצא משותף עם רועה בלגי והולנדי. למרות שהגזע הופיע לראשונה בתערוכת הכלבים הצרפתית ב-1863 מראהו המחוספס לא הוביל לפופולריות של הגזע ככלב תצוגה. הגזע כמעט ונכחד במהלך מלחמת העולם הראשונה והשנייה. נוחות הטיפול בפיקרד ומזגו הנעים עודדו את קיומו של הגזע. למרות זאת, מספרם של הפריטים עדיין מוגבל, אפילו בארץ מוצאם צרפת. בצרפת כיום יש כ-3500 כלבים ובגרמניה כ-500. בארה''ב ובקנדה ישנם כ-400 כלבים מגזע זה.

לינק לאתר הרשמי בארץ ברגר פיקרד
   
 
 
 
 

כלב הרועים האוסטרלי

המקור של כלב הרועים האוסטרלי לא ידוע באופן ודאי. למרות שמם, מוצאם של הכלבים האוסטרליים אינו מאוסטרליה. לדעת הבעלים הראשונים של הכלבים מגזע זה, מקור הגזע הוא מארץ הבאסקים השוכן בהרי הפירינאים שבין ספרד לצרפת. הבאסקים שהיגרו ממקום מגוריהם בשל האבטלה הקשה, הגיעו עם כלביהם לארצות אחרות. הכלבים הקטנים והוורסטיליים האלה קיבלו את שמם עם הגיעם לארצות הברית ביחד עם עדרי הכבשים והרועים מאוסטרליה. זה אירע בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, כאשר פרח שוק הצמר האמריקאי. הבוקריםהתרשמו מהיכולות של כלבים מוכשרים אלו אשר השתמשו בהם גם לכבשים וגם לבקר. בשנת 1991 גזע הרועים האוסטרליים הוכר רשמית על ידי התאחדות הכלבים הקנדית והתאחדות הכלבים של ארצות הברית.
גזע זה יכול לבוא עם סימונים חומים ולבנים: בפנים, ברגליים, בעורף, בצוואר ובבטן. כתמים לבנים אסורים בחלק מהאזורים בגוף (לפי התקן), וכלב בעל כתמים לבנים באזורים אלה נחשב כ'פסול' מבחינת תקן הגזע. פרט יחסית ייחודי לרועה האוסטרלי הוא שכלב זה מחוסר זנב.
בשל יכולת ההסתגלות הגדולה שלהם ורצונם לרצות הם מגיעים לתוצאות טובות בתחומים רבים: מבחני משמעת, מבחני אג'יליטי, תחרויות של צלחת מעופפת ועוד. הם מצטיינים גם בעבודה בחווה, בגילוי חומרי נפץ וסמים או בחיפוש והצלה.

 


 

אופי - כלבי הרועים האוסטרליים הם כלבים חברותיים, וורסטילים, פעילים, קלים לאילוף ובעלי אינסטינקטים לרעיה ושמירה. הם מהירי תפיסה וצמאים לרצות את בעליהם.
   

פודל הוא סוג של כלב. קיימים פודלים בגדלים, צבעים וסוגי פרוות שונים.

הפודל נחשב לכלב השני האינטליגנטי ביותר, כשאת המקום הראשון תופס הבורדר קולי . בעוד שהבורדר קולי פעיל מאוד, הפודל שקט ורגוע בבית, אך אקטיבי ונמרץ בחוץ. הפודל חברותי ומסתדר היטב הן עם אנשים והן עם כלבים אחרים. פודלים מהסוגים הגדולים נחשבים לכלבי שמירה וציד טובים.
הפודל הוא כלב פעיל מאד, נבון ואלגנטי, מבנה גופו ביחס נכון בין האברים וצלליתו ריבועית. כדי להבטיח את צלליתו הריבועית, המרחק מעצם החזה ועד לעכוז צריך להיות דומה למרחק שבין הנקודה הגבוהה בכתפיים ועד לקרקע. עיני הפודל חייבות להיות כהות מאד, צורתן סגלגלה ומבען עירני ונבון. האוזניים נופלות בצמוד לראש, החל מגובה העיניים, או מעט נמוך מהן.

רוב הפודלים הם בעלי צבע אחיד ומועדוני גזע רבים מתירים אך ורק לכלבים בעלי צבע אחיד להשתתף בתצוגות יופי. לפודלים מגוון רחב של צבעים: לבן, שחור, אפור, חום, כסף, בז', אפרסק, אדום, קרם, ועוד‏.

פרוות הפודל אחידה במרקמה ובגוון אחיד סמוך לעור. בכלבים בצבע כחול, אפור, כסוף, חום ובצבע אפרסק, יכול שיהיו גוונים של אותו הצבע בפרוות הכלב, כאשר פרוות האוזניים עשויה להיות כהה יותר. אף שכלבים בעלי פרווה בגוון אחיד לחלוטין, עדיפים על אלה שפרוותם מגוונת, תופעה זו כשלעצמה אינה מהווה פגם. לכלבים חומים ובצבע קפה, האף, שולי האוזניים והשפתיים יהיו בצבעים חיים יותר ואילו העיניים תהיינה בצבע ענבר כהה. בכלבים בצבע שחור, כחול, אפור, כסוף, קרם ולבן, האף, שולי העיניים, השפתיים והציפורניים שחורים, או בצבע הכלב. צבע לא מתאים באף, בשפתיים או בשולי העיניים, הוא פגם משמעותי בכלב זה.


קיימים אף פודלים בהרכבי צבעים: פרטי, טוקסידו וכתם. פרטי פודל (Parti Poodle) הוא פודל שבו יש כתמים כהים על פרווה לבנה. טוקסידו פודל הוא כלב עם שטח נרחב של פרווה לבנה (40% או יותר) בעיקר על הצוואר, הבטן והרגליים, כאילו נפל לקערת צבע. פודל מוכתם דומה לטוקסידו אולם שטח הכתם הלבן קטן בהרבה, בדרך כלל רק כתם קטן על אצבעות הרגליים או החזה.
אופיו הנוח, צייתנותו והיות הפודל בן לוויה נאמן, גרמו לכך שהביטוי "פודל" הפך מטאפורה, כתיאור שלילי ומזלזל למי ששם עצמו בצל של "בעליו", בעל אישיות רדודה וצייתנית, המקבל סמכות ללא שיקול דעת.
כלב-זאב סאארלוס (הולנדית Saarlooswolfhond) הוא גזע של תת-המין כלב הבית, והוא הכלאה של כלב וזאב.
כלב-הזאב סאארלוס הינו כלב גדול למדי, ששכמותיו מגיעות ל76 סנטימטרים ושמשקלו מגיע ל40 קילוגרם. אפו רחב ואוזניו מחודדות וזקופות. לכלב-הזאב סאארלוס יש מבנה גוף אתלטי, בעל עצמות בינוניות וגוף חזק ושרירי. פרוותו קצרה וצפופה, בתנאי שהוגנה היטב מפני מזג האוויר. צבעה של פרוותו של כלב-הזאב סאארלוס יכולה לנוע בין שחור, חום, אדום, לבן, כסוף וכחול. לכלב-הזאב סאארלוס יש הבעה זאבית, כמו ראש זאב.
ב-1921, המרביע ההולנדי לינדרט סאארלוס החל להכליא רועה גרמני עם זאבת עמק מקנזית. הוא כיוון לגרסה חזקה, אכזרית ומשופרת של הרועה הגרמני אשר תהיה חסינה מפני כלבלבת, והוא הצליח במידה מסוימת כיוון שכלב-הזאב סאארלוס שאנו מכירים היום הינו כלב חזק ומרשים, אבל הוא שמר על מאפייניו הזאביים: הוא זהיר, מאופק, וחסר תקיפה פראית. זהו אינו הכלב שלינדרט סאארלוס קיווה לקבל. בנוסף, התאוריה של לינדרט סאארלוס הוכחה כשגויה: כמעט כל בני הכלאיים מהדור הראשון נכנעו לכלבלבת. עד שלינדרט סאארלוס מת בשנת 1969, הוא כבר היה בשליטה מלאה על רביית "כלבי-הזאב האירופאים" שלו.
מועדון הכלבים ההולנדי הכיר בגזע בשנת 1975, וכדי לכבד את יוצרו הם שינו את שם הגזע ל"כלב-זאב סאארלוס".
בשנת 1981 הגזע הוכר על ידי הפדרציה הבינלאומית לכלבנות. 
בעבר, מספר כלבי-זאב סאארלוס הוכשרו ככלבי נחייה לעיוורים וככלבי הצלה.
בשל גודלו וכוחו, כלב-הזאב סאארלוס מומלץ לבעלי כלבים מנוסים בלבד. לרוב בעלי כלבי-הזאב סאארלוס יש לפחות שניים כאלה על מנת ליצור את הלהקה ההכרחית, וזאת מכיוון שכלבי-הזאב סאארלוס צריכים להקה על מנת למצוא את מקומם. כלב-הזאב סאארלוס הוא כלב מאוד חכם, ובדידות מעצימה אצלו התנהגות אנטי-חברותית. בנוסף, כלבים אלו יכנסו לבהלה אם ינעלו במקום סגור.
 
הרועה הבלגי - מלינואה

מקור שמו של המלינואה בעיר הבלגית מלינז. המלינואה הוא אחד מארבעת הטיפוסים של הרועה הבלגי: טרוורן, מלינואה, לקינואה וגרוננדל. כולם מסווגים כגזע אחד. יחודם באינטילגנציה גבוהה, והם ורסיטליים, מה שמאפשר להכשירם לסוגי עבודה שונים בתכלית זה מזה: אג'יליטי, משמעת, גישוש, הגנה, עבודת אף, הצלה ורעייה. מלינואה מטבעו אינו כלב מתאים לכלב אחד, הוא זקוק לחשיפה טובה וחיברות נאות, ורק בתנאים אלה יוכל להיות כלב משפחה טוב. באמצעות חינוך, אילוף והבנה לצרכי הכלב, יוכל המלינואה להיות כלב משפחה אידאלי. כל כלבי הרועים הבלגיים פותחו מכלבי עבודה קשוחים ובעלי אופי עצמאי, אך כיום, הטרוורן, הלקינואה והגרוננדל משמשים לרוב ככלבי לוויה. המלינואה שומר על מעמדו ואופיו ככלב עבודה מובהק.
תיאור הגזע:
המלינואה הוא כלב מרובע – רגליו ארוכות במידה מתאימה לגופו. המלינואה בעל מראה אלגנטי, כלב שרירי אך לא כבד, מוצק וזריז, בעל מראה גאה ומכובד. למלינואה חזה עמוק, רגליים ישרות ומקבילות זו לזו, וכפות חתול אופטימליות. פרוותם קצרה, בעלת גוונים הנעים בין מהגוני ואדום, והמסכה על פניהם שחורה. עיניהם בצורת השקד בעלות מבט סקרן ושובב. אוזניו של גזע זה זקופות ,ומשוות לפניו הבעה של דריכות וערנות. הגולגולת שטוחה, האף שחור והשפתיים צמודות ללסת. החרטום בולט אך לא מחודד במיוחד. השיניים נפגשות במנשך מספריים. גובה: זכרים מגיעים עד 66 ס"מ, נקבות עד 61 ס"מ. משקל: זכרים מגיעים עד 45 ק"ג.
טמפרמנט:
המלינואה הינו כלב חכם וצייתן, אך דעתני. לגזע זה יצרים טובים לשמירה על הלהקה ועל הטריטוריה. הם רגישים מטבעם לבעליהם, וזקודים לחינוך קפדני אך לא נוקשה מידי מאלף מנוסה.
 
המלינואה זקוק לחיברות מגיל צעיר, מכיוון שבאופיו הוא מגן על הבעלים בחורמה. במסגרת אילוף אופטימלית, יוכל המלינואה לפרוח ולגלות הצטיינות בעבודתו ולהגיע להישגים מרשימים בספורט, עבודת משטרה ועוד. המלינואה זקוק לפעילות ספורטיבית רבה וניתן לפתח עמו קשר אוהב, מלא אמון, משום שהוא נהנה מאוד לבצע משימות עבור בעליו. אופיו של המלינואה תובעני, אך אם בעליו ידעו להפעיל אותו ולנצל את יכולותיו המרשימות, הוא יהפוך לכלב מאושר שמעניק לבעליו באותה מידה ואף יותר.
בעיות בריאותיות נפוצות:
לגזע חזק זה אין כמעט בעיות בריאותיות. לעיתים נדירות מאוד מופיעה נטייה לאלרגיה עורית, דלקות עיניים. כמעט ואין מקרים של היפדיספלאזיה כבכלבי רועים אחרים.
תוחלת החיים של הגזע בין 12 ל-14 שנים.
 


 

בורדר קולי הוא כלב רועה שמקורו באנגליה

כלב מאוד ידידותי, חביב כלפי אנשים אותם הוא מכיר וזהיר עם זרים. בגלל היותו אינטליגנטי ביותר, חדור מוטיבציה ואוהב לעבוד, כאשר לא מספקים לו מספיק עבודה מגיב בנוירוטיות. בדרך כלל זהו כלב לא עצבני ולא תוקפן. בעל אינסטינקט רעייה חזק ובכל הזדמנות ינסה לרעות חתולים וחיות אחרות.
כלב בינוני בגודלו: גובה הזכר נע בין 50 ל - 58 ס"מ והנקבה נעה בין 45 ל - 52.5 ס"מ. משקלו של הזכר נע בין 17.5 ל - 22.5 ק"ג ומשקל הנקבה נע בין 15 ל - 20 ק"ג. בעל נטייה בינונית לנשירה ולכן יש לטפחו בהתאם. דורש הרבה פעילות גופנית ומאוד אוהב לשחק. טוב מאוד עם ילדים וחיות אחרות. יכול לשרת ככלב שמירה טוב עם יכולת אילוף גבוהה ואגרסיביות נמוכה עד בינונית.

 

 

x

#{title}

#{text}

#{price}