0

תזונה טבעית לחיות המחמד שלנו!

הכלבים מקורם בזאבים,טורפים, מערכת העיכול ומערכות הגוף שלו מותאמות לאותה תזונה, לתזונה של טורפים. כלומר התזונה הטבעית לכלבים וחתולים הינה בשר טרי על כל חלקיו ואיבריו הפנימיים (כליות, מערכת עיכול וכו'). בנוסף הכלבים ידועים כבעלי יכולת להשלים חסרים ממקורות מזון שונים מהסביבה. בשר טרי הוא מקור מזון אידילאי מבחינת כמות חלבון גבוהה והרכב חלבון אופטימלי (חלבון המשמש את הכלב ולא יוצא בצואה), בשר טרי מספק כמות טובה של שומן (עור, תת עור ואיברים פנימיים), מעט פחממות (שנאכלו ע"י בעל החיים) ומספיקות למערכות הכלב. החשוב מכל הבשר הוא טרי!!! לא בושל ולכן כל הויטמינים, המינרלים והחלבונים מגיעים בצורה תקינה וזמינה ביותר, אין צורך להוסיף ויטמינים לבעל חיים שניזון מטרף!. חשוב לזכור שמזון מסחרי (כופתיות שמגיעות בשקים) עובר בישול בטמפרטורה גבוהה, כתוצאה מכך רכיבים חיוניים רבים, נהרסים והויטמינים והמינרלים מאבדים מערכם, כדי למנוע חסרים, מוסיפים למזונות מסחריים ויטמינים, מינרלים ותוספים שונים.

האכלה במזון טבעי הפכה נפוצה מאוד בכל רחבי העולם, מי שיחפש בגוגל את המילה BARF שפירושה bones and raw food או biologically appropriate raw food ( עצמות ובשר נע) יופתע מעושר המידע ונפיצות המזון במדינות שמעבר לים.

אנו בווילד דוג בחרנו להשתמש במזון טרי של "ביו דוג" וגאים להיות חלק ממהפיכת ה-BARF בישראל, ולתת לכם פיתרון מצוין שמשלב תזונה טבעית, אמיתית ובריאה.

יתרונות המזון החי של "ביו דוג":

1. החזרה לטבע ולמקורות מאפשרת שיפור בבריאות כללית, חיוניות, הפחתת צואה במידה ניכרת, הפחתת תופעות אלרגיות (ליקוקי רגליים, דלקות אוזניים וגרד בכלל) שמירה על משקל תקין, שמירה על בריאות הפה והשיניים,הפחתה בבעיות מפרקים הנפוצות בגזעים הגדולים, המנעות ממחלות מטבוליות של גיל ההתבגרות. לסיכום בריאות, בריאות ושוב בריאות!

2. המתכון של "ביו דוג" נבחר בקפידה מאטליז באישור משרד הבריאות ומיוצר מנתחי בשר מובחרים המיועדים למאכל אדם, כולל האברים הפנימיים. ביו דוג כבר דאגו להוסיף לבשר את התוספים שיעשירו עוד יותר את בריאות כלבכם, כך שלא תצטרכו לעבוד יום יום בהרכבת תפריטים לכלבכם.

סכנות לכאורה:

1.זיהומים: ידוע שבמזון חי יש חיידקים וטפילים. המזון של "ביו-דוג" עובר הקפאה של לפחות שלושה ימים, לפני הגשתו, אשר מחסלת חיידקים וטפילים, הבשר של "ביו-דוג" מקורו באיטליז המאושר ע"י משרד הבריאות, זהו בשר טרי שמיועד למאכל אדם (לא מדובר בשאריות ופסדים). בכל מקרה, קיבת הכלב חומצית ואינה מאפשרת התפתחות חיידקים. ולנו הבעלים מומלץ כמו תמיד, לאחר מגע בבשר חי לשטוף היטב ידיים.

2.חסרים תזונתיים: אין חסרים! נהפוכו! המזון מאוזן ומתאים בדיוק לכלב. יש לזכור  שלהבדיל רוב המזונות המסחריים הסובלים מתוספות של פחממות (להגדלת הנפח) או שומנים ביתר (להגברת טעימות) או חומרים משמרים להארכת חיי מדף. המזון של ביודוג, מאוזן להפליא ואינו מכיל מה שלא נחוץ לכלב והכי חשוב אין בו חומרי טעם , צבע ובטח לא חומרים משמרים. המזון של ביו דוג הינו המזון הטרי, היחידי בישראל, שקיבל אישור של משרד החקלאות כ"מזון מלא ומאוזן", כלומר יש כל מה שצריך לקיומו של הכלב במזון, ואכן על פי דרישות משרד החקלאות פרט לבשר חי וטרי יש תוספות של ביצים, שמנים וירקות, כדי לגוון את מקורות חלבון ושמנים כמו אומגה שלוש.

צריך לזכור שבטבע הטורף, כל פעם ניזון מטרף אחר, ניזון מצואה של חיות שונות כהשלמת תזונה ומלחך עשב להסדרת תנועות המעיים. לכן מומלץ לגוון בין מקורות החלבון של ביו דוג (הודו, עוף ודגים).

חסרונות:

1. יש צורך לפנות מקום במקפיא.

2. מזון יבש פשוט לוקחים עם כוס מדידה מהשק ושופכים לקערה. המזון הקפוא מגיע בשקיות אטומות של 200 גר' שאותן שופכים לקערה, ההבדל הוא שצריך לזכור להפשיר מנות מראש.

3. מחיר, משתווה במחירו למזונות הסופר סופר פרימיום שבשוק.

 

החלטתם לעבור למזון חי!   אז… מה עושים עכשיו?

שלב 1 - כמה להאכיל?

ההמלצה הכללית היא בין 2-3% ממשקל הגוף האידיאלי של כלב בוגר. כלומר כלב ששוקל 20 ק״ג צריך לאכול 400 גרם ביום אם מתבססים על 2% ו-600 גרם ביום על 3% ליום. חשוב לזכור שזאת רק נקודת התחלה הרי כמו אנשים כל כלב הוא קצת שונה , לכל כלב יש קצב חילוף חומרים שונה ורמת פעילות אחרת ונדרשת התאמה כדי לוודא שהכלב לא מתחיל לאבד או לעלות במשקל.

 

טבלת האכלה

גורים

משקל הכלב     כמות האכלה יומית     כמות לחודש

5 ק"ג                כ- 100-130 גרם             3 ק"ג

10 ק"ג              כ- 200 גרם                    6 ק"ג

15 ק"ג              כ -300 גרם                    9 ק"ג

20 ק"ג              כ-400 גרם                     12 ק"ג

25 ק"ג              כ-500 גרם                     15 ק"ג

30 ק"ג              כ- 600 גרם                    18 ק"ג

35 ק"ג              כ- 700  גרם                   21 ק"ג

40 ק"ג              כ- 800  גרם                   24 ק"ג

45 ק"ג              כ- 900  גרם                   27 ק"ג

50 ק"ג              כ- 1000  גרם                 30 ק"ג

7-10 שבועות -> 8-10% ממשקל הגוף

10-16 שבועות -> 7.5-8.5% ממשקל הגוף

16-20 שבועות -> 6.5-7.5% ממשקל הגוף

20-24 שבועות -> 5.5-6.5% ממשקל הגוף

24-36 שבועות -> 4.5-5.5% ממשקל הגוף

36-56 שבועות -> 3.5-4.5% ממשקל הגוף

56-68 שבועות -> .3.5%

68 שבועות פלוס -> זה כבר אחוזים של בוגרים 

שלב 2 - איך להחליף מאוכל יבש למזון חי?

מומלץ לעבור בבת אחת בלי לערבב בין המזונות כיוון ששניהם מתעכלים בצורה שונה ויכולים לסכן את כלביכם במחלות הנגרמות על ידי פתוגנים הנמצאים בבשר נא (במקרים שתחליטו להכין את התזונה לבדכם לכלב ולא תאפשר קודם הקפאה עמוקה יש סכנה למשל לסלמונלה, E-coli וכו’). כלבים נועדו להתמודד עם אכילת מזון חי (יש להם קיבה חומצית ומערכת עיכול קצרה שמעבדות מזון חי בצורה יעילה ולכן פתוגנים לא מקבלים הזדמנות לשהות בקיבה או במעיים מספיק זמן ולהכפיל את עצמם - אבל הוספת מזון יבש מאט את העיכול התקין ובכך מגדיל את הפוטנציאל לגרום נזק לכלבכם.

שלב 3 - מה להאכיל?

התחל עם מקור חלבון אחד. אני ממליץ להתחיל עם עוף כיוון שזה זמין וזול יחסית, ולרוב הכלבים אין בעיה עם חלבון זה, ורמת הטעימות הכי גבוהה לכלבים.

חשוב לציין שרוב הכלבים שאלרגיים לעוף במזון יבש לא סובלים מאותה בעיה עם עוף חי. אל תתנו לזה להרתיע אותכם.

תשארו עם עוף בשבועיים שלושה הראשונים ולאחר מכן אפשר להוסיף בהדרגתיות חלבונים נוספים. זאת על מנת שתוכלו לבחון את תגובת הכלב שלכם לחלבונים שונים ולהבין איך הוא מתמודד איתם.ולאפשר לכלב מגוון.

אז מה הכי הכי חשוב לזכור?!

  • אם בכל זאת מערבבים מזון יבש וחי, עדיף לרווח עם 12 שעות בין כל ארוחה כדי לוודא שזה מתעכל כראוי, כשיש להשתדל למינימום שלוש שעות הבדל.

  • הצואה של הכלב שלך תשתנה - ככל שיותר תזונה נספגת בגוף, כך יוצא פחות פסולת בקצה השני. אנחנו שואפים (כן כן שואפים) לצואה מוצקה, חשוב להאכיל עצמות לניקוי שיניים (העצמות טחונות יחד עם הבשר במנות של "ביו דוג"), ולפעילות מנטלית לכלב.

  • אם הכלב שלכם כבר ניזון ממזון יבש במשך שנים רבות יכול להיות שתהיה תקופת ניקוי רעלים, שעלולה להמשך בין שבועיים ל-3 חודשים. זה יכול לכלול; גירודים, דלקות אוזניים, נשירה מוגברת וכו’ אבל ברגע שהם עוברים את זה, כל הסימפטומים נעלמים וכלביכם יראה וירגיש טוב יותר.

  • צריכת המים של הכלב תרד באופן משמעותי, כיוון שבשר מספק נוזלים באופן טבעי.

  • גיוון הוא המפתח לתזונה בריאה - רצוי להאכיל יותר ממקור חלבון אחד. בישראל זה לא היה פשוט כמו בחו״ל אבל עכשיו שיש ביו דוג  בהחלט אפשר לעשות את זה.

וזה לא הכל – לקוחות המזון הטבעי של ביו-דוג זוכים לשירות יוצא דופן!

עד דלת ביתכם, ארוז, מוכן להגשה, ובאחריות.

ווילד-דוג, חנות מזון וציוד לכלבים וחתולים בעמק חפר דוחל 15, בת חפר.

להזמנות - דורון 052-8986664

אתר wildpet.co.il הינו אתר קניות מקוון המשמש כחנות אינטרנט.
האתר מופעל על ידי חברת ווילד פט הממוקמת בעמק חפר.

אחריות:
כל המוצרים והשירותים המוצעים למשתמש לרכישה באתר הינם כפי שהם.
תמונות המוצרים המוצגות באתר הינן להמחשה בלבד ואינן מחייבות. ידוע למשתמש כי יתכנו הבדלים ושינויים בין מראה המוצר בתמונה לבין המראה במציאות.
על המשתמש חלה האחריות לוודא את התאמת המוצר לצרכיו ו/או להתייעץ עם מומחה רלוונטי.
ווילד פט לא תישא בכל אחריות להתאמתם לצרכי המשתמש ו/או למטרותיו.
המשתמש מצהיר בזה, כי ידוע לו ש ווילד פט אינה אחראית לכל שימוש שהוא עושה, בין במישרין בין בעקיפין, במוצרים ו/או בשירותים שיסופקו באמצעות ווילד פט וכי אחראי באופן בלעדי ומלא לכל שימוש שהוא עושה בהם.
השימוש באתר וביצוע הרכישה הינו מגיל 16
ווילד פט לא תעשה כל שימוש ולא תעביר את פרטי המשתמשים לצד ג כלשהו

אספקה ומשלוח:
המשלוח נעשה באמצעות חברת שליחים לכל מקום בארץ באמצעות חברת שליחים אלא אם צויין אחרת.
מועדי האספקה המצוינים באתר מסתמכים על תקנון חברת השליחים ועל אחריותה .
חברת ווילד פט שמה דגש על איכות המוצרים, אספקה יעילה מהירה ובמחירים תחרותיים.
מחיר המשלוח הוא קבוע לכל רחבי הארץ.
הפריטים המוצגים באתר יסופקו עד 4 ימי עבודה מיום ההזמנה אלא אם מצוין אחרת.

זכות ביטול עסקה והחלפת מוצר פגום:
במקרים בהם חסר במלאי המוצר שהוזמן תימסר הודעה ללקוח תוך יום עסקים ותינתן ללקוח הזכות להמתין או לבחור מוצר חילופי או לבטל את ההזמנה.
הצרכן רשאי לבטל את העסקה בכתב תוך 14 ימים מיום קבלת המוצר או קבלת מסמך פרטי העסקה לפי המאוחר.
בעת ביטול עסקה על ידי הצרכן. ישלם הצרכן 5% מערך המוצר או 100 ₪ לפי הנמוך מבניהם ולא תחול במקרים הבאים כקבוע בתקנות : רשלנות או זדון של הצרכן ,כח עליון ,שימוש בניגוד להוראות היצרן
פריטים אשר נפגמו במשלוח יוחלפו על ידנו בפריט זהה ללא כל תמורה, כאשר המשלוח יעשה על ידנו ללא כל תמורה מיד עם הגעת הפריט הפגום .
פריט שימצא לא תקין , יתוקן או יוחלף בפריט זהה חדש .הוצאות המשלוח של הפריט הבלתי תקין יחולו על הלקוח והחזרתו אל הלקוח לא תחויב בדמי משלוח.

קנייה:
המחירים באתר כוללים מע"מ כחוק ולמשתמש תונפק חשבונית מס.
התשלום מתבצע באמצעות כרטיסי אשראי, כאשר פרטי כרטיס האשראי מועברים באמצעות שרת מאובטח. באתר רשאי לרכוש כל אדם המחזיק כרטיס אשראי בר תוקף , אשר הונפק בישראל או תאגיד רשום בישראל.
על מנת להשלים את הקנייה על הלקוח למסור את פרטיו האישיים: שם , שם חברה מס תעודת זהות או ח.פ כתובתו כתובת הדוא"ל ומספר כרטיס האשראי שברשותו. אנו זקוקים לפרטים אלו כדי להשלים את הליך הקנייה לצורך משלוח הפריטים וחיוב כרטיס האשראי. ווילד פט מתחייבים שלא להעבירם לצד שלישי, להוציא חברת האשראי . ווילד פט תשמש במידע לצורכי מימוש הצעתו והזמנתו של הלקוח ממנה ולצורך עדכון הלקוח במוצרים חדשים ובעדכונים העשויים לעניין הלקוח.

מוצרים :
אנו שומרים על זכותנו לגרוע ו/או להוסיף מוצר ו/או מוצרים ו/או שירות ו/או שירותים מהאתר ו/או לשנות האתר
ו/או תוכנו ו/או המחירים ו/או התנאים המופיעים בו בכל עת ללא כל התראה מוקדמת. הלקוח מצהיר בזאת, כי קרא את תקנון האתר והיינו מודע לתקנון האתר וכי לא תהיה לו או למי מטעמו כל טענה או תביעה כנגד ווילד פט ו/או עובדיה ו/או מפעילי האתר והוא פוטר אותם מכל אחריות לכל נזק שיגרם, במישרין או בעקיפין, בגין מוצר ו/או שירות לרבות מחמת איכותו, טיבו, השימוש בו איחורים באספקה.

סמכות שיפוט:
סמכות השיפוט בכל עניין ומחלוקת תהיה נתונה לבית המשפט בכל אחת מערי המחוז של בתי המשפט:
תל אביב , חיפה, נצרת ,באר שבע וירושלים .

אנו נשמח לקבל משוב , חיובי או שלילי על מנת שנוכל להתאים את עצמנו לדרישותיכם.

כתובת: ת.ד. 819 בת חפר מיקוד 42842.

x

#{title}

#{text}

#{price}