מזון עם או בלי דגנים

בתחילת העשור הקודם, החל השיווק וקידום אגרסיבי למזון ללא דגנים לכלבים וחתולים בטענה שדגנים גורמים לאלרגיות לחיות המחמד שלנו. 
התקדמות המכירות בעולם תחת טענה זאת היתה מטאורית, כל שנה עלייה של 20% ומעלה במשך 5 שנים. בפועל מסתבר שלא כל סוגי הדגנים הם בעייתים למערכת העיכול!
חיטה לדוגמא גורמת להתפתחות של אלרגיה באחוזים לא מועטים ותירס לעומת זאת אינו אלרגני. אגב ישנה טעות נפוצה שתירס אינו מתעכל. נכון הדבר אם אנחנו או חיית המחמד שלנו אוכלים תירס מקופסת שימורים, אנו נראה את התירס בצואה בדיוק באותה צורה, אבל וישנו אבל גדול, כאשר מחממים את התירס הוא הופך לפופקורן ואינו יוצא בצואה כפופקורן או תירס. הכלב מעכל בין 80%-90% ומנצל את התירס למקור מצויין לאנרגיה.
בכל מקרה לאחר קצת יותר מעשור של האכלה במזונות ללא דגנים התפרסמו בארצות הברית על ידי ה FDA שרק 2% מהכלבים והחתולים רגישים לדגנים וגם לא לכל הסוגים. לעומת זאת כלבים שאכלו לאורך זמן מזונות ללא דגנים סבלו ממחלות לבביות, כליות ואף חוו התקפי לב. לסיכום אין באמת שחור ולבן, בריא או לא בתזונה. כל מקרה לגופו, תפקידנו להיות קשובים למצב הגופני של חיית המחמד שלנו, מצב האנרגיה, הפרווה, שיניים וכמובן לשים לב למצב הצואה (צבע, קושי, כמות) ואחוזי הנעכלות.
כמובן שרמת הטעימות משחקת תפקיד חשוב בבחירתנו, בקיצור בהצלחה בבחירה אבל שתי הבחירות טובות...

מבצעים ועדכונים

עקבו אחרינו

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

מידע עלינו

ווילד פט, חנות מקוונת

ניתן להגיע אלינו בתאום מראש.
טלפון: 052-8986664

חיטה 38, בת חפר

©2015 by wildpet.co.il